Laminat Parke Uygulamaları

Laminat Parke Uygulamaları

kompakt-laminat-4

Laminat Parke Uygulamaları

İnsanların ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır ve bu ihtiyaçlarının da bir sınırı bulunmamaktadır. Modern çağda insanlar artık, pratik, kullanışlı, sağlam ürünleri tercih etmektedirler. Bu nedenle bir dekorasyon malzemesi olarak da görülebilen laminat parke ve kompakt laminat ürünleri oldukça çok tercih edilmektedir.

Laminat parkeler günümüzde oldukça çok kullanılmaktadır. Özellikle son 10-15 yıl içerisinde kullanımı ve kullanım alanları epeyce artmıştır. Laminat parke ağaçlara alternatif olarak üretilmiş olup ağaç yan ürünleri bir şekilde dönüştürülerek ağaç görüntüsü elde edilmeye çalışılmıştır. Laminat parkeler kullanımı, görüntüsü, kullanım pratikliği ve estetiği ile her türlü ortama uygun olarak üretilmiş olup ekonomik, pratik olmasıyla da cazibesini artırmıştır.

Laminat parkeler çizilme, yanma, darbe, rutubet, gibi olumsuz şeylere karşı oldukça dayanıklıdırlar.best fake id sites, Belki de tek olumsuz yanı yürürken veya herhangi bir eşya düştüğünde tıkırtı çıkarmasıdır.Bunun nedeni ise yere tam olarak yapışmaması ve kalın bir malzeme olması gösterilebilir. Bunun yanında laminat parkelerin arızalarının tamiri de oldukça kolaydır.

Laminat parke seçerken nerede kullanılacağı da göz önünde tutulmalıdır. Mesela çok kullanılan kalabalık açık yerlerde çok kirlenme yaşanacağı için buralarda açık renk laminat parke değil koyu renk laminat parke tercih edilmelidir ki çok fazla kir göstermesin.

                Laminat parke uygulaması yöntemleri şu şekillerde yapılır;

Laminat parkeler özellikle son yıllarda patlayan inşaat sektörünün de etkisiyle müşteriler tarafından oldukça çok tercih edilmektedir. Hem kullanım kolaylığı, Scannable Fake ID,pratikliği hem de laminat uygulama kolaylığı ile oldukça çok ön plana çıkmış diğer ürünlerin önüne geçmiştir.  Genel olarak laminat parke uygulamaları dört şekildedir. Bunlar;

  • Primer yöntem: Bu yöntemde primer rulo fırça ile şapa yedirilir. Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat sürülür. İkinci kat kuruduktan sonra ise su geçirmeyen yapıştırıcı kullanılarak laminat parke uygulaması yapılır.
  • Çakma yöntemi: Bu uygulama boyu 120 cm’ yi geçen zeminlerde kullanılır. Yöntem ise şap arasına yerleştirilen karkaslara hem yapıştırıcı uygulanması hem de daha sağlam olması için çakılması yöntemidir.
  • Doğrudan Yapıştırma Yöntemi: Bu uygulama zemin hem düz hem de sert olması durumunda kullanılır. Fake ID,Direkt parke ile zemin arasına yapıştırıcı uygulanır. Çok tercih edilen bir yöntem değildir.
  • Şapa Talaş Karıştırılarak Döşeme: Bu uygulama zeminin daha çabuk kuruması ve izolasyonu düşünülerek kullanılan laminat uygulamasıdır.

Tüm bu uygulamalar yapılmadan önce zemin etüdü yapılmalı ve zemini eğimli olmaması ve düz bir zemin olması dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan laminat uygulamaları başarılı olmayacaktır.

Detaylı bilgi almak için bizimle BURADAN iletişime geçebilirsiniz